Porady prawne online

Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Mierecki oferuje świadczenie pomocy prawnej on-line. Oferta ta jest skierowana w szczególności do:

 • przedsiębiorców,
 • osób, które dysponują małą ilością czasu,
 • osób, które nie mają możliwości osobistego spotkania się.

Radca prawny Maciej Mierecki udziela porad prawnych w pełnym zakresie oferowanych usług z wykorzystaniem następujących środków łączności na odległość:

 • komunikatory Microsoft Teams i Zoom,
 • telefon,
 • e-mail.

W przypadku komunikacji za pośrednictwem komunikatorów klient otrzymuje drogą mailową link do umówionego spotkania. Co warto podkreślić klient nie musi posiadać zainstalowanej aplikacji.

Co można uzyskać on-line?

Kancelaria oferuje klientom nie tylko porady prawne on-line, ale również usługi prawne polegające na:

 • udzieleniu porady prawnej uwzględniającej analizę dokumentów lub skomplikowanego stanu faktycznego – porada jest udzielana elektronicznie za pośrednictwem poczty e-mail,
 • sporządzeniu umowy, pisma procesowego lub pisma przedsądowego – dokument jest przesyłany klientowi pocztą e-mail lub składany przez radcę prawnego po otrzymaniu pełnomocnictwa przesłanego przez klienta pocztą.

 

Porady online – zalety

Porady prawne on-line pozwalają na zaoszczędzenie czasu niezbędnego na dojazd. Ułatwiają również kontakt z kancelarią osobom przebywającym poza Krakowem, w tym między innymi osobom z innych województw. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane osobom pracującym na co dzień z wykorzystaniem komunikatorów, które doceniają wygodę jaką dają nowe technologie.
 

Koszt porady prawnej

Standardowy koszt porady, nie obejmującej analizy dokumentów i skomplikowanego stanu faktycznego, wynosi 150 zł brutto.

W pozostałych przypadkach koszt pomocy prawnej on-line jest uzależniony od stopnia skomplikowania danej sprawy, ilości ewentualnych dokumentów do przeanalizowania oraz stopnia szczegółowości odpowiedzi, jakiej życzy sobie klient. Wykonanie usługi jest poprzedzone przedstawieniem klientowi darmowej wyceny, która podlega jego akceptacji.

Powyższe dotyczy w szczególności sporządzania wszelkiego rodzaju umów, pism przedsądowych oraz pism procesowych, jak również udzielania porad prawnych wymagających pogłębionej analizy prawnej.
 

Jak skorzystać z porady prawnej on-line?

Aby uzyskać poradę prawną on-line klient winien wykonać następujące kroki:

 • zadzwonić do kancelarii pod numer 794-391-423 i wyjaśnić czego ma dotyczyć porada lub przesłać wiadomość e-mail na adres mm@radcarekomenduje.pl z opisem problemu prawnego,
 • podczas rozmowy lub w zwrotnej wiadomości e-mail poinformuję klienta, czy porada może zostać udzielona drogą on-line oraz zaproponuję wynagrodzenie za udzielenie porady prawnej,
 • klient dokonuje płatności umówionego wynagrodzenia na rachunek bankowy kancelarii nr: 02 1160 2202 0000 0004 7811 5514,
 • niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty kontaktuję się z klientem i udzielam mu porady prawnej w ustalony sposób.

Jeżeli porada prawna ma uwzględniać analizę dokumentów należy przesłać ich skan w pierwszej wiadomości.

Osoby zainteresowane usługami kancelarii zapraszam do kontaktu telefonicznego lub poprzez poniżej umieszczony formularz elektroniczny.

  Postaw na jakość i doświadczenie

  Skontaktuj sie z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji

  Imię
  Telefon
  Email

  Jak mogę Ci pomóc?

  Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Mierecki

  ul. Reduta 40A/33
  31-421 Kraków

  794-391-423

  mm@radcarekomenduje.pl

  Postaw na jakość i doświadczenie

  Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji