Od wybuchu wojny w Ukrainie ćwiczenia wojskowe na duża skalę stały się nieodzownym elementem polskiej rzeczywistości. Z uwagi na duże zapotrzebowanie Wojsko Polskie powołuje na ćwiczenia wojskowe blisko 200 tysięcy […]
Czytaj więcejPrzydział mobilizacyjny to hasło, które co raz częściej pojawia się w rozmowach rezerwistów. Jest to naturalna konsekwencja zwiększonej aktywności Wojskowych Centrów Rekrutacyjnych. Część osób powoływanych na ćwiczenia wojskowe otrzymuje bowiem również przydział mobilizacyjny (więcej o odwołaniu od ćwiczeń wojskowych można przeczytać tutaj). Czym jest i czy można go uchylić? Na te i inne pytania odpowiem w tym wpisie.
Przydział mobilizacyjny to nic innego niż wskazanie stanowiska wojskowego lub funkcji wojskowej na wypadek mobilizacji. Nadaje się go w czasie pokoju żołnierzom rezerwy. Zawiadomienie następuje w formie pisemnej w formie karty przydziału mobilizacyjnego. Karta ta jest doręczana żołnierzowi osobiście lub za pośrednictwem poczty.
W karcie przydziału mobilizacyjnego określa się nazwę jednostki, do której przydzielono żołnierza oraz dzień, godzinę i miejsce stawiennictwa w razie ogłoszenia mobilizacji lub w czasie wojny. Termin „natychmiast” oznacza, że posiadacz karty mobilizacyjnej obowiązany jest stawić się w wyznaczonym miejscu nie później niż w ciągu 6 godzin od powzięcia informacji o mobilizacji lub wybuchu wojny. Termin może być też określony inaczej, np. „drugiego dnia mobilizacji do godz. 12:00.”.
Na posiadacza karty nakłada się też obowiązek informowania właściwego szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji o:
Ustawa o obronie ojczyzny przewiduje, że przydział mobilizacyjny może być uchylony w szczególnych okolicznościach. Wiąże się to jednak z udowodnieniem, że zachodzą ku temu przesłanki określone przepisami prawa. Uchylenie przydziału mobilizacyjnego wymaga też porozumienia pomiędzy dowódcą danej jednostki a szefem właściwego Wojskowego Centrum Rekrutacji.
Kancelaria Radcy Prawnego Maciej Mierecki udziela pomocy prawnej osobą, które chcą ubiegać się o uchylenie przydziału mobilizacyjnego.
Osoby zainteresowane usługami kancelarii zachęcam do umówienia się na poradę prawną dzwoniąc pod numer 794-391-423. Istnieje możliwość umówienia telefonicznej porady prawnej lub za pośrednictwem komunikatora Microsoft Teams. Dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce “Kontakt” oraz w stopce strony internetowej.
Profesjonalna reprezentacja (przygotowanie do rozprawy, wystąpienia) w sprawie przed sądem pracy. Polecam z pełnym przekonaniem.
Radca prawny Maciej Mierecki pomógł mi przy negocjacjach umowy z kontrahentem, wychwytując niekorzystne zapisy umowne uchronił mnie przed niepotrzebnym ryzykiem. Wykazał się fachowością i szeroką wiedzą na najwyższym poziomie – z pełną odpowiedzialnością mogę polecić jego usługi.
Jestem zadowolona z usług radcy prawnego Macieja Miereckiego, który profesjonalnie i rzetelnie pomógł mi w kwestii roszczenia odszkodowawczego. Wszystkie wątpliwości zostały mi spokojnie wytłumaczone, a podjęte działania pomogły rozwiązać sprawę. Polecam.
Doskonały kontakt i szybka odpowiedź. Wszystko wyjaśnione językiem przystępnym dla osób bez dużej znajomości prawa. Profesjonalna kancelaria, którą mogę zdecydowanie polecić.
Wszystkie kwestie prawne zostały przez Pana Macieja przedstawione zrozumiale i przystępnym językiem. Pełne zaangażowanie i szybkie działanie ze strony kancelarii pozwoliły mi uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Gorąco polecam!
Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji
Od wybuchu wojny w Ukrainie ćwiczenia wojskowe na duża skalę stały się nieodzownym elementem polskiej rzeczywistości. Z uwagi na duże zapotrzebowanie Wojsko Polskie powołuje na ćwiczenia wojskowe blisko 200 tysięcy […]
Czytaj więcejCréation d’une société en Pologne
La création d’une société en Pologne par des étrangers est légalement autorisée et assez fréquente. Dans la plupart des cas, les clients étrangers choisissent de créer une société à responsabilité […]
Czytaj więcej
Jaka spółka dla weterynarza? To jedno z pierwszych pytań jakie zadają sobie weterynarza zamierzający założyć wspólny gabinet weterynaryjny. Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Prawo daje bowiem dość […]
Czytaj więcej