Prawo pracy

W ramach prowadzonej praktyki kancelaria zajmuje się udzielaniem porad prawnych oraz reprezentacją klientów w sprawach sądowych z zakresu prawa pracy. Kancelaria oferuje swoją pomoc w zakresie prowadzenia spraw o przywrócenie do pracy, zapłatę odszkodowania, spraw dotyczących zapłaty zaległego wynagrodzenia za pracę oraz spraw o naruszenie zakazu konkurencji. Udzielam również pomocy prawnej w sprawach związanych ze sprostowaniem świadectwa pracy, sprostowaniem protokołu powypadkowego oraz spraw o mobbing i molestowanie seksualne.

Usługi świadczone przez kancelarię z zakresu prawa pracy dotyczą m. in.:

 • sporządzania umów o pracę,
 • sporządzania umów o zakazie konkurencji,
 • sprostowania świadectwa pracy,
 • sprostowania protokołu powypadkowego,
 • odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę,
 • odwołania od wypowiedzenia umowy o pracę w trybie dyscyplinarnym,
 • wezwania pracodawcy do zapłaty wynagrodzenia,
 • sprzeciwu od kary nagany, upomnienia lub kary pieniężnej,
 • roszczeń z tytułu molestowania seksualnego,
 • roszczeń z tytułu mobbingu.

Priorytetem kancelarii jest zaoferowanie klientowi rozwiązania najlepszego dla jego interesów. Dlatego też kancelaria często pomaga klientom zaspokoić ich interes prawny bez konieczności prowadzenia postępowania sądowego, np. poprzez prowadzenie negocjacji i zawarcie ugody.

 

Doradztwo prawne nie polega wyłącznie na świadczeniu usług, ale również na szerzeniu wiedzy na temat prawa. Dlatego też publikuję artykuły w prasie o zasięgu krajowym, ze szczególnym uwzględnieniem artykułów poruszających tematykę prawa pracy.

Zachęcam do zapoznania się z pełnym opisem oferowanych usług:

Opinie

Profesjonalna reprezentacja (przygotowanie do rozprawy, wystąpienia) w sprawie przed sądem pracy. Polecam z pełnym przekonaniem.

P.M. Klient indywidualny

Radca prawny Maciej Mierecki pomógł mi przy negocjacjach umowy z kontrahentem, wychwytując niekorzystne zapisy umowne uchronił mnie przed niepotrzebnym ryzykiem. Wykazał się fachowością i szeroką wiedzą na najwyższym poziomie – z pełną odpowiedzialnością mogę polecić jego usługi.

Karol Otczyk Inżynieria Projektowa

Jestem zadowolona z usług radcy prawnego Macieja Miereckiego, który profesjonalnie i rzetelnie pomógł mi w kwestii roszczenia odszkodowawczego. Wszystkie wątpliwości zostały mi spokojnie wytłumaczone, a podjęte działania pomogły rozwiązać sprawę. Polecam.

G.S. Klient indywidualny

Doskonały kontakt i szybka odpowiedź. Wszystko wyjaśnione językiem przystępnym dla osób bez dużej znajomości prawa. Profesjonalna kancelaria, którą mogę zdecydowanie polecić.

Piotr Lubecki Paradigm

Wszystkie kwestie prawne zostały przez Pana Macieja przedstawione zrozumiale i przystępnym językiem. Pełne zaangażowanie i szybkie działanie ze strony kancelarii pozwoliły mi uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych. Gorąco polecam!

Magdalena Kielak Holibeautica
 • Klient indywidualny
 • Inżynieria Projektowa
 • Klient indywidualny
 • Paradigm
 • Więcej

Postaw na jakość i doświadczenie

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dodatkowych informacji

Artykuły

Jak sprawdzić czy nastąpiło zatarcie skazania?

W jednym z ostatnich wpisów na blogu pisałem szczegółowo o tym czym jest instytucja zatarcia skazania. Kontynuując tą tematykę warto pochylić się nad kwestiami praktycznymi. Taką kwestią jest bez wątpienia […]

Czytaj więcej

Odwołanie od decyzji ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie cieszy się najlepszą opinią wśród Polaków. W powszechnym odczuciu zakład często niesłusznie odmawia przyznania świadczeń. Duże zastrzeżenia budzą w szczególności orzeczenia lekarzy orzeczników. Dlatego też warto […]

Czytaj więcej

Najem okazjonalny – jak zawrzeć umowę?

Najem okazjonalny jest ciekawą alternatywą dla zwykłego najmu. Zawarcie umowy najmu okazjonalnego wymaga jednak dochowania licznych formalności. Inaczej niż w przypadku zwykłego najmu ich niedochowanie może skutkować dość przykrymi konsekwencjami […]

Czytaj więcej
Zobacz więcej